İstanbul da hizmet gösteren minibüs, dolmuş ve taksi ücretlerine %11 zam yapıldı. Minibüsler de kısa mesafeler 2.50 TL den 2.75 TL’e yükseltildi. İstanbul Kartlara ise zam yapılmadı.

Yılın son UKOME genel toplantısının en önemli konu maddesi taksi, dolmuş ve minibüs tarife ücretleri ile minibüs ve dolmuş taksiye dönüşmek isteyen 1000 taksi plakası teklifi oldu.

Minibüs, dolmuş ve taksi ücretlerine %11 zam önerildi. Kısa mesafenin 2,50 TL den 2,75 TL’e ve uzun mesafenin ise 3,70 TL’den 4 TL’e yükseltilmesi önerildi.

Sektördeki temsilciler zam önerilerini düşük bularak taksi için %20, minibüs tarifelerine %13 zam yapılıp, indi ve bindi ücretinin 3 TL den başlamasını talep ettiler. %11 zam teklifi ise UKOME toplantısında oy birliği ile kabul edildi.

Bundan böyle Taksi açılış ücreti 5 TL’den 5,55 TL’e, D Seviyesi taksiler ile C ve daha üst seviye elektrik motorlu taksiler ise 5,75 TL den 6,38 TL’e ve Lüks taksiler ise 8,50 TL den 9,44 TL’e çıkartıldı.

İSTANBULKARTLARA ŞİMDİLİK ZAM YOK !

İstanbul Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir; zam dönemi olmasına rağmen istanbullulara destek olabilmek için zam kararını ertelediklerini belirttiler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz